Walne Zgromadzenie Członków Koła już za nami.

Aktualności | 2018-12-17 | Publikujący: Koło PZW OSW Rogóżno

W dniu 16 grudnia 2018 roku w Pub 30tka w Łęcznej podsumowaliśmy kolejny rok naszej działalności. Walne Zgromadzenie zbiegło się w tym roku z jubileuszem naszego koła. Cztery dni wcześniej skończyliśmy 25 lat. Cieszymy się, że w tym dniu mogliśmy gościć najważniejszych przedstawicieli władz samorządowych i przyjaciół koła.  W Walnym Zgromadzeniu uczestniczyli:

Przewodniczący Rady Powiatu - Arkadiusz Biegaj

Burmistrz Miasta Łęcznej - Leszek Włodarski

Wójt Gminy Ludwin - Andrzej Chabros

Wieloletni były Prezes ZO PZW w Lublinie, przyjaciel koła - Zbigniew Sadowski

Przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce LW Bogdanka - Grzegorz Jadwiżuk

Właściciel Salonu Wędkarskiego Antek w Łęcznej - Robert Pierepienko

Dyrektor Biura ZO PZW w Lublinie - Andrzej Borkowski

.

Walne Zgromadzenie Członków Koła otworzył prezes koła Kol. Marek Harasim. Przywitał gości i wszystkich przybyłych na to spotkanie członków. Po wybraniu Prezydium Walnego Zgromadzenia i komisji  niezbędnych do jego przeprowadzenia uczczono minutą ciszy pamięć wszystkich kolegów, którzy odeszli do krainy wiecznych łowów w ćwierćwieczu istnienia koła.

Dyrektor Biura ZO PZW w Lublinie - Andrzej Borkowski, który w tym dniu delegowany był przez Zarząd Okręgu do obsługi zebrania odznaczył Wojtka Maciejewskiego i Adama Czubiela srebrnymi odznakami PZW. Prezes koła przedstawił wyniki GPX koła w dyscyplinach wędkarskich  i konkursu Wędkarz Roku.

.

Najlepsi wędkarz poszczególnych dyscyplin uhonorowani zostali pucharami:

W dyscyplinie podlodowej - Paweł Michalski

W dyscyplinie spławikowej - Krzysztof Bordzoł

W dyscyplinie spinningowej - Marcin Drogomirecki

.

Najwszechstronniejszymi wędkarzami w kole w 2018 roku zostali:

Jan Sadowski

Marian Grzywacz

Zbigniew Gajowiak

.

Prezes koła podziękował również za dotychczasową współpracę władzom samorządowym i sponsorom współpracującym z kołem.

Wyróżnienia otrzymali:

Starostwo Powiatowe w Łęcznej

Urząd Miasta w Łęcznej

Urząd Gminy w Ludwinie

Związek Zawodowy Górników w Polsce LW Bogdanka

Salon Wędkarski Antek z Łęcznej

Złota Orfa z Rogóźna

.

Po wręczeniu odznaczeń i wyróżnień przystąpiono do przedstawiania sprawozdań: - sprawozdanie Zarządu Koła przedstawił wiceprezes koła ds. organizacyjnych Krzysztof Bordzoł - sprawozdanie Komisji rewizyjnej Koła przedstawił przewodniczący KRK Jan Sadowski - sprawozdanie Sądu koleżeńskiego koła przedstawił sekretarz SKK Marian Kawalerski Następnie prezes koła przedstawił założenia na 2019 rok zawarte w Planie pracy koła, Preliminarzu budżetowym i Kalendarzu Imprez sportowych. Realizując porządek obrad, Prezes koła Kol. Marek Harasim przedstawił referat przedstawiający genezę powstania koła i podsumowujący dorobek koła w mijającym ćwierćwieczu. Na wyróżnienie zasługują osiągnięte wyniki w sporcie: 7 medali Mistrzostw Polski w tym 5 srebrnych i dwa brązowe oraz 37 Mistrzostw Okręgu: 18 złotych, 9 srebrnych i 10 brązowych.  Zarząd koła wyróżnił najlepszych sportowców pamiątkowymi grawerami.

Pamiątki otrzymali:

Aleksandra Włodarczyk - wicemistrzostwo kraju oraz dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy Mistrzostw Okręgu

Kacper Bordzoł - wicemistrzostwo kraju oraz dwa złote, dwa  brązowe Mistrzostw Okręgu

Szymon Hunek - Srebrny i brązowy medal Mistrzostw Polski oraz trzy złote jeden srebrny i jeden brązowy Mistrzostw Okręgu

Jan Sadowski - Srebrny i brązowy medal Mistrzostw Polski oraz cztery złote  i jeden brązowy Mistrzostw Okręgu

Marian Grzywacz - Srebrny medal Mistrzostw Polski i dwa medale srebrne Mistrzostw Okręgu

Dominik Krasucki - Cztery złote i jeden srebrny Mistrzostw Okręgu

Konrad Józefczuk - Jeden złoty, jeden srebrny i jeden brązowy Mistrzostw Okręgu

Wojtek Maciejewski - Dwa srebrne i dwa brązowe Mistrzostw Okręgu

Piotr Wach - Jeden złoty Mistrzostw Okręgu

Krzysztof Bordzoł - Jeden brązowy Mistrzostw Okręgu

.

Dwoje medalistów Mistrzostw Okręgu, Olek Robak- złoty medal  i  Weronika Michalska- brązowy medal zaprzestali wędkować lub zmienili koło.

.

Społeczna Straż Rybacka Koła od momentu Powstania SSR czyli od 2005 roku zdjęła z wody 982 sieci o łącznej długości 32268 metrów, 270 więcierzy i 43 sztuki innego sprzętu kłusowniczego. Z tego tytułu uzyskało dotację z Zarządu Okręgu za zdeponowany sprzęt kłusowniczy w kwocie 47582 zł.

.

Następnie przystąpiono do dyskusji. W dyskusji wzięli udział zaproszeni goście, którzy przekazali serdeczne gratulacje z okazji  jubileuszu koła, gratulując jednocześnie osiągnięć w sporcie, pracy z młodzieżą, w zagospodarowaniu i ochronie wód.  W dyskusji wzięli udział również członkowie koła. Zgodzono się z koniecznością zmiany Regulaminu łowiska licencyjnego Rogóźno. Zaproponowano wykonanie Szlachetnej paczki dla jednego z kolegów wędkarzy koła, szczęśliwego taty trojaczków. Omówiono metody zarybień łowisk i wyjaśnienie " incydentu"  na zbiorniku Dratów. Po odczytaniu sprawozdania Komisji mandatowej, która stwierdziła ważność zgromadzenia przystąpiono do podjęcia uchwał i skierowanych wniosków. Uchwały w wnioski uchwalone przez Walne zgromadzenie  przedstawiono w Sprawozdaniu Komisji Uchwał i Wniosków. Głosowanie uchwał i wniosków kończyło część oficjalną Walnego Zgromadzenia.

.

Ponieważ jest to czas przedświąteczny, Prezes koła w imieniu Zarządu, złożył wszystkim wędkarzom w kole oraz ich rodzinom najlepsze życzenia świąteczne, oraz podzielił się opłatkiem ze wszystkimi uczestnikami.  Po opłatku, uczestnicy spotkania zasiedli do jubileuszowego obiadu.

Więcej zdjęć w naszej galerii.