Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Komunikaty

Uwaga. Ważna informacja.

Komunikaty | 2020-03-09 | Publikujący: Koło PZW OSW Rogóżno

W ubiegłym roku na stronach internetowych portalu Polskiego Związku Wędkarskiego ukazała się informacja dotycząca ważności posiadanych przez wędkarzy kart wędkarskich. Do tej pory w obiegu były karty wydane przez Polski Związek Wędkarski i Wojewodę i Starostwa Powiatowe. Wszystkie te dokumenty zachowywały swoją ważność. Zmiana powinna  nastąpić z dniem 31.01.1997, kiedy to kompetencję wydania i rejestracji kart wędkarskich dostało Starostwo. Od tego czasu to właśnie Starostwa są odpowiedzialne za wydanie kart wędkarskich, na podstawie zaświadczenia wydanego przez powołane komisje egzaminacyjne. Pomimo takiego zapisu w ustawie, przez 22 lata nie przeszkadzało to w funkcjonowaniu starych kart. Jednak dociekliwość wędkarska sprawiła, że Zarząd Główny zalecił wymianę starych kart na nowe, co jest zgodne z przepisami Ustawy. 29.11.2018 roku na portalu PZW, Zarząd Okręgu w Lublinie poinformował o tym fakcie. Również skarbnicy informowali o wymianie starych kart wędkarskich podczas pobierania opłat na 2019 rok. Jednakże informacja ta, jak wynika z uzyskanych informacji, nie dotarła do wszystkich zainteresowanych. Część wędkarzy uznała, że skoro dokument ten został wydany dożywotnio, to nie muszą dzisiaj nic z tym robić. Jest to nieprawda. Każde spotkanie z patrolem SSR zakończy się upomnieniem i wnioskiem do Rzecznika dyscyplinarnego koła, a spotkanie z patrolem Państwowej Straży Rybackiej z nieuchronnym mandatem.
Co należy zrobić aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów?
1.  W przypadku wędkarzy zamieszkujących na terenie Powiatu Łęczyńskiego, wystarczy pofatygować się do Starostwa , do Wydziału Ochrony Środowiska /II piętro, ostatnie drzwi po lewej stronie/ z nieaktualną Kartą wędkarską i zdjęciem. Tam zostanie wystawiony nowy dokument.
2.  W przypadku wędkarzy zamieszkujących w innych Powiatach, należy zgłosić się do koła w celu uzyskania zaświadczenia o posiadanej karcie wędkarskiej i konieczności jej wymiany. Z tym zaświadczeniem, starym dokumentem i zdjęciem należy udać się do Starostwa Powiatowego, właściwego dla miejsca zamieszkania.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.