VI Memoriał Wojtka Tęczy w cieniu niespodziewanej śmierci Edwarda Kosiewskiego

Aktualności | 2020-07-19 | Publikujący: Koło PZW OSW Rogóżno

Trwały właśnie zgłoszenia drużyn do zawodów, gdy otrzymaliśmy z Puław bardzo smutną informację. Dzwonił Prezes Zarządu Okręgu informując nas, że ich drużyna nie weźmie udziału w zawodach ponieważ w tym momencie Edward Kosiewski walczy o swoje życie. Smutek i zaduma ogarnęła wszystkich uczestników, zwłaszcza że po niecałej godzinie otrzymaliśmy kolejną wiadomość, informującą nas o przegranej walce. Miał razem z nami uczestniczyć w tych zawodach, odszedł szykując się na spotkanie z nami. Jeszcze poprzedniego dnia, gdy zapalaliśmy światełko na symbolicznym wianuszku na jeziorze, nie wiedzieliśmy, że jeszcze jeden kolega do końca zawodów przekroczy niewidzialny próg życia.
W zawodach wystartowało czternaście osad. Najlepszymi okazały się osady OSW Rogóźno, WSK Świdnik i Zarządu Okręgu PZW w Lublinie. Łącznie zawodnicy wyłowili 90 kg ryb, które i tym razem w dobrej kondycji powróciły do wody. Dzięki licznym sponsorom, wśród których należałoby wymienić firmy CRH Żagiel, Piscari, Robinson, Salon wędkarski Spławik z Lublina i Antek z Łęcznej, ZZG w Polsce Bogdanka, oraz kolegów z Łukowa Marcina Kazimierczaka i Krzysztofa Krysteckiego, nagród i symbolicznych upominków wystarczyło dla wszystkich. W ceremonii nagradzania startujących drużyn wzięli udział: Wiesław Mrozowski - Prezes CRH Żagiel,  Grzegorz Jadwiżuk - Przewodniczący ZZG, Paweł Czuba - właściciel Piscari i Iwona Tęcza - żona ŚP. Wojtka Tęczy. Po ceremonii ogłoszenia wyników, biesiada wędkarska podczas której wspominano Wojtka i kolegów, którzy już nie zasiądą z nami do stołu.
Wyniki zawodów w załączeniu. Więcej zdjęć w naszej galerii