Jubileuszowa Złota Orfa

Aktualności | 2020-08-09 | Publikujący: Koło PZW OSW Rogóżno

Już po raz trzydziesty piąty nad jeziorem Rogóźno odbyły się Drużynowe zawody wędkarskie Złota Orfa. W zawodach uczestniczyło dwadzieścia jeden trzyosobowych osad, reprezentujących koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Lublinie i instytucji wspierających tą działalność. Honorowym gościem imprezy był Wójt Gminy Ludwin Andrzej Chabros, który wraz Grzegorzem Jadwiżukiem, Przewodniczącym Związku Zawodowego Górników w Polsce Lubelski Węgiel Bogdanka SA uhonorowali najlepsze drużyny pucharami i unikatowymi dyplomami a wszystkich uczestników pamiątkowymi kuflami. Najlepszą drużyną w 2020 roku została osada z Koła PZW WSK Świdnik, reprezentująca Starostwo Powiatowe Świdnik. Tuż za nimi uplasowała się ekipa Koła PZW OSW Rogóźno, reprezentująca w imprezie głównego sponsora ZZG w Polsce. Tym razem, miejsce trzecie przypadło drużynie koła PZW w Bełżycach. Jubileusz sprawił, że Przewodniczący ZZG postanowił ufundować Puchar przechodni trzydziestopięciolecia, który stanie się własnością osady, która zdobędzie go trzykrotnie. W 2020 roku puchar trafił do Świdnika. To zapewne pozwoli podtrzymać tradycje i utrwali kontynuację tej pięknej imprezy. Łącznie w zawodach wyłowiono blisko 100 kg ryb, które w dobrej kondycji wróciły do wody. Na zakończenie imprezy odbyła się biesiada wędkarska przy soczystej golonce i pieczonym udźcu w akompaniamencie muzyki serwowanej przez didżeja Cezarego. Do zobaczenia za rok.

Klasyfikacja w załączniku. Więcej zdjęć w naszej galerii