Kolejnych pięć medali w Spławikowych Mistrzostwach Okręgu.

Aktualności | 2020-07-26 | Publikujący: Koło PZW OSW Rogóżno

Po dwóch tygodniach od sukcesu Kacpra Bordzoła w Spławikowych Mistrzostwach Okręgu do rywalizacji stają kobiety, młodzież i dwie kategorie weteranów. We wszystkich tych kategoriach wystawiamy swoich zawodników. Zawody odbywają się na zbiorniku Dratów. W kategorii kobiet reprezentuje nas Ola Włodarczyk, w kategorii młodzieży U25 Szymon Hunek. Weterani to Jan Sadowski i Krzysztof Bordzoł w U55 i Marian Grzywacz w U65. Zarówno Ola Włodarczyk jak i Szymon Hunek w tych zawodów nie mają konkurencji. W zasadzie walczą sami z sobą. Nie wiemy czy konkurencja w Okręgu się kurczy czy też obawa przed konsekwencjami korona wirusowymi. Oboje robią niemal jednakowe wyniki i z dwoma punktami sektorowymi i ponad 11 kg wagi zdobywają kolejne swoje złote medale. Więcej walki było w kategoriach weteranów. Tutaj Jan Sadowski wygrał obydwie rywalizacje sektorowe, ale za jego plecami rozgrywały się prawdziwe szachy. Bogdan Wąsik z Ryki Czysta Woda nie zagroził Jankowi ale i nie dał się nikomu wyprzedzić. Rywalizujący w tej kategorii Krzysztof Bordzoł po czwartym placu w pierwszym dniu rywalizacji, stał raczej na pozycji straconej. Tak by było gdyby sektor był dzielony na podsektory. Ponieważ wszystkich startujących w tej kategorii było jedenastu, to i podsektorów nie tworzono. Ale drugi dzień przyniósł Krzyśkowi pozycję piątą i wydawałoby się, że uplasowanie na podium jest niemożliwe. Ale dla naszych zawodników nic nie jest niemożliwe. Dzięki wyższej wadze ryb w drugiej turze, przy dziewięciu pkt sektorowych wyprzedza Janusza Tchorzewskiego, zdobywając brązowy medal. Podobna sytuacja była w kategorii plus 65 gdzie rywalizował Marian Grzywacz. Czwarty plac w pierwszej turze na tyle zmobilizował Mariana, że w drugim dniu nie dał już żadnych szans swoim konkurentom , robiąc najlepszy wynik w zawodach /6740/. Wygrana w drugiej turze dała mu przewagę punktową i przy jednakowej punktacji sektorowej, wagą ryb zdobył swój kolejny medal. Tym razem srebrny. Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy. Wystartowali w pięcioosobowym składzie i zdobyli pięć medali. Trzy złota, srebro i jeden brąz. Zapisali się w historii koła doprowadzając liczbę zdobytych trofeów do 49 sztuk. Kto zdobędzie ten pięćdziesiąty medal?