0

23 czerwca 2018 roku – dzień szczególny dla wszystkich wędkarzy.

Aktualności | 2018-06-23 | Publikujący: Koło PZW OSW Rogóżno

Z okazji Święta Wędkarza przypadającego właśnie na 23 czerwca, w imieniu Zarządu koła chciałbym złożyć wszystkim wędkarzom, członkom naszego koła najlepsze życzenia. Życzę dużo zdrowia i radości. Spełnienia najskrytszych marzeń, tych wędkarskich i osobistych. ... więcej

Piotr Wach w spławiku zbiera wszystko

Aktualności | 2018-06-17 | Publikujący: Koło PZW OSW Rogóżno

Tylko piętnastu zawodników wystartowało w Spławikowym Pucharze Prezesa. Zapewne jednym z powodów tak małej frekwencji był zorganizowany przez Lubelski Węgiel Bogdanka SA festyn rodzinny ale nie ma żadnej możliwości aby wprowadzić jakąkolwiek zmianę w kalendarzu imprez. Pogoda dopisała, ryby również. Zwyciężył aktualny Spławikowy Mistrz Okręgu Piotr Wach. Na drugim miejscu uplasował się Wojtek Maciejewski a na trzecim Kacper Bordzoł. Więcej zdjęć ...... więcej

Piotr Wach Spławikowym Mistrzem Okręgu w kat seniorów

Aktualności | 2018-06-11 | Publikujący: Koło PZW OSW Rogóżno

Pierwszy raz w 25 letniej historii koła nasz zawodni został Spławikowym Mistrzem Okręgu w kategorii seniorów. Zawodnikiem tym jest Piotr Wach, który oprócz umiejętności posiada również szczęście. Rzadko się zdarza aby losując jako ostatni otrzymać stanowisko 1A, a już prawie niemożliwe w dniu następnym losując jako pierwszy z sektora wylosować 1A. To się właśnie wydarzyło podczas tych zawodów. Piotrek pierwszą turę wygrał bezapelacyjnie. W drugiej był minimalnie gorszy, albowiem ustąpił pierwszeństwa Bogumiłowi Kotowi z Selektu ...... więcej

Dzień Dziecka z kołem OSW Rogóźno

Aktualności | 2018-06-11 | Publikujący: Młodzi w OSW Rogóżno

Dziewiętnaścioro dzieci, członków PZW, stanęło do rywalizacji w zawodach wędkarskich z okazji Dnia Dziecka. Zawody były opóźnione o tydzień ze względu na organizację Mistrzostw Polski Górników w naszym ośrodku, ale dzieciaki nie miały o to pretensji. Do rywalizacji stanęło pięcioro dzieci do lat sześciu, ośmioro do lat dziesięciu i sześcioro do lat czternastu. W zawodach tych nie chodziło o wynik, choć i ten się liczył. Liczyły się również karpie /niewymiarowe/ punktowane na sztuki oraz dobry humor, smaczny obiad i niespodziewane ...... więcej

XV Spławikowe Mistrzostwa Górników na Lubelszczyźnie

Aktualności | 2018-06-04 | Publikujący: Koło PZW OSW Rogóżno

Już po raz piętnasty a czwarty na Lubelszczyźnie gościliśmy górników- wędkarzy uczestniczących w Spławikowych Mistrzostwach Polski. Zawody odbyły się w dniach 1-3.06.2018 roku na zbiorniku Dratów. Bazą zawodów jak zwykle był Ośrodek Sportów Wędkarskich w Rogóźnie. W zawodach wystartowało 12 drużyn reprezentujących środowiska górnicze. Gospodarzy reprezentowały dwie drużyny: Bogdanka i Korporacja Gwarecka. Głównym organizatorem na zlecenie Rady Krajowej ZZG był Związek Zawodowy Górników w Polsce ...... więcej

Jan Sadowski drugim wicemistrzem Polski w Spławikowych Mistrzostwach Polski Weteranów

Aktualności | 2018-05-27 | Publikujący: Koło PZW OSW Rogóżno

W dniach 25-27 maja 2018 roku na zbiorniku Dratów odbywały się Spławikowe Mistrzostwa Polski w kategorii U55 /weteranów/. W zawodach tych rywalizowało trzech naszych zawodników. Marian Grzywacz, Krzysztof Bordzoł i Jan Sadowski, który bronił srebrnego medalu z roku ubiegłego. Rywalizacja była bardzo zacięta a wyniki odzwierciedlały poziom sportowy zawodników. Losy zawodów zostały rozstrzygnięte w drugiej turze w bezpośredniej rywalizacji pomiędzy naszym Janem Sadowskim a Bogusławem Brudem. Zwycięstwo Janka dawało mu mistrzostwo kraju, ...... więcej

Wieści ze spławikowych Mistrzostw Okręgu Weteranów, Kobiet, Młodzieży, Juniorów, Kadetów

Aktualności | 2018-05-14 | Publikujący: Koło PZW OSW Rogóżno

W dniach 12-13 maja na wodach Zbiornika Dratów i Zbiornika w Markuszowie Zarząd Okręgu PZW w Lublinie organizował Spławikowe Mistrzostwa Okręgu. Na Dratowie rywalizowali weterani i młodzież. W Markuszowie kobiety, kadeci i juniorzy. Należy żałować, że zawody te zostały rozdzielone i rozegrane na dwóch oddzielnych zbiornikach, albowiem w zupełności wszyscy mogli pomieścić się na Dratowie. Jednak z decyzjami ZO się nie dyskutuje. Koło nasze reprezentowane było w trzech kategoriach. W Markuszowie rywalizowała Ola Włodarczyk. Po słabej pierwszej turze /7 ...... więcej

Tylko sześciu zawodnikom dopisało szczęście.

Aktualności | 2018-05-09 | Publikujący: Koło PZW OSW Rogóżno

Dawno nie było tak pięknej majówki jak w tym roku. Ciepło, bezchmurnie i niemal bezwietrznie. Wydawałoby się że aura na rozegranie zawodów idealna. Gdyby to były zawody spławikowe, pewnie by tak było. Ale w pierwszym dniu maja rozgrywaliśmy Spinningowe Mistrzostwa Koła i drapieżnikom ta aura wyjątkowo nie pasowała. Słoneczny dzień i przezroczysta na kilka metrów woda nie gwarantowała sukcesów. Ryby nie żerowały, a okonie /czterdziestaki/ stały tuż pod łodziami przycumowanymi przy pomoście i niemal bez użycia płetw razem z nimi się ...... więcej

Tym razem pierwsi byli spławikowcy

Aktualności | 2018-04-22 | Publikujący: Koło PZW OSW Rogóżno

Sezon letni w kole zazwyczaj rozpoczynaliśmy spinningiem. Tym razem ze względu na dużą ilość zawodów krajowych jak i wczesne terminy imprez okręgowych już 22 kwietnia zorganizowano Spławikowe Mistrzostwa Koła. Zawody odbyły się na zbiorniku Dratów. Do rywalizacji stanęło 19 zawodników w pięciu kategoriach. Najmocniej obsadzone były kategorie seniorów i weteranów. W tej pierwszej zwyciężył Piotr Wach przed Konradem Józefczukiem i Januszem Puzio. W kategorii weteranów po raz kolejny zwyciężył Jan Sadowski, który ...... więcej

Na początek Puchar Wiosny

Aktualności | 2018-04-15 | Publikujący: Koło PZW OSW Rogóżno

Jak co roku sezon wędkarski rozpoczynamy zawodami towarzyskimi o Puchar Wiosny na zbiorniku w Mełgwi. Płytkie zbiorniki jako łowiska wędkarskie, we wczesnym przedwiośniu, mają przewagę nad innymi, gdyż już niewiele dni słonecznych powoduje ich podgrzanie i ryba zaczyna żerować. Im więcej tych dni słonecznych jest tym żerowanie jest lepsze. W tym roku zima przyszła późno a lód trzymał długo. Dlatego i ilość złowionych ryb w porównaniu do lat wcześniejszych mocno odbiegał od normy. Do zawodów stanęło 26 wędkarzy, którzy łącznie ...... więcej